Akbank Chip Para

Kendi kredi kartı bulunan tüm bankalar, bu kredi kartlarında puan sistemi uyguluyor. Her banka, bu puanlarla müşterilerine bedava alışveriş imkanı sunuyor. Her banka bu bedava alışveriş puanına farklı isimler veriyor. Akbank Chip Para, Garanti Bonus, İş Bankası MaxiPuan, Yapı Kredi Bankası World Puan gibi isimler kullanmaktalar. Her bankanın puanı, maalesef ki her iş yerinde geçerli olmuyor. Öncelikle kredi kartınızdaki puanları kullanabilmeniz için, alışveriş yapacağınız ya da hizmet alacağınız iş yerinde müşteri olduğunuz bankanın pos cihazı bulunması gerekir. Tek çekim işlemler, her pos cihazından yapılabildiği halde, taksitlendirme, puan kullanma gibi işlemler için, kullanılan kadtın bankası olması gerekir. Diğer açıdan, kullandığınız kredi kartının pos cihazı olması, o iş yerinde puan kullanabileceğiniz anlamına da gelmemektedir. İş yerinin puan kullanımı, iade gibi işlemler için banka ile anlaşma sağlamış olması gerekir. Bu yüzden, kasada sorun yaşamamak için, eğer puanlarınız ile alışveriş yapacaksanız, alış verişinizden önce, iş yerinde kartınızın puanlarını kullanıp kullanamayacağınızı öğrenmenizi tavsiye edebiliriz.

Akbank Chip Para Geçen Yerler

Bankaların kredi kartı puanlarının hangi iş yerlerinde kullanabileceğinizi, çalıştığınız bankanın telefon bankacılığını arayarak öğrenebilirsiniz. Tüm firmaların, bankanın resmi internet sayfasında yer vermesi mümkün değil. Bu sebeple, gittiğiniz iş yerlerinden bu bilgiyi almanız çok daha sağlıklı olacaktır. Bu yazımızda Akbank Chip para yerler mağazalar hangileri bununla ilgili bilgiyi http://www.kredisorgulama.org/chip-para-gecen-magazalar buradan alabilirsiniz.

Bilindiği gibi Akbank ülkemizde en çok kredi kartı müşteri olan bankaların başında geliyor. Bu yüzden de pek çok iş yeri ile anlaşması bulunuyor. Taksit, ertelem kampanyalarının yanı sıra, puan kullanımı da pek iş yerinde geçerli oluyor. Fakat, bu kapsamlı sisteme rağmen, her iş yerinde her alışverişinizde Akbank chip puanlarınızı kullanamıyorsunuz. Akbank chip puanların geçerli olduğu başlıca iş yerleri arasında, Zara, Mudo, Koton, Kığılı, Sarar, Carrefour, Real gibi kapsamlı firmalar geliyor. Bu tarz büyük mağaza zincirlerinde, hemen hemen tüm bankaların puanlarını kullanabilirsiniz. Ufak firmalar için de, daha öncesinde de bahsettiğimiz gibi alış veriş öncesinde kasa sorumlusundan bilgi almanız, zaman kaybınızı önleyecektir.

Kaynakça: http://www.kredisorgulama.org/akbank-chip-para-kazandiran-kampanyalar