Geniş basenler sizleri de rahatsız ediyor mu? Kıyafet seçimlerinizde bile bu ölçülere göre karar vermek zorunda kalıyorsunuz ve görsel olarak olduğu gibi sağlık bakımından da sizleri olumsuz etkileyen bir durum. Peki basen konusunda nasıl bir yol izleyebilirsiniz? Gelin hep birlikte göz atalım…

Diyet Programı

  • 3 fincan kırılmış fındık
  • 2 fincan yulaf tanesi
  • 2 fincan buğday
  • 1 fincan ayçiçeği tohumu
  • 2 fincan badem

Bu malzemeleri bir kapta blendırdan geçirdikten sonra soğuk süt ilave ediyor ve günde 1 kez tüketiyoruz. Basen eritme diyeti olarak da bilinen bu diyet hanımlar arasında oldukça popüler ve paleo diyeti ile birlikte en çok tercih edilenler arasında yer aldığını da belirtmek gerekiyor.

Diyet dışında egzersizler ile de basenlerinizi şekillendirmeniz mümkün. Gün içerisinde özellikle sabah saatlerinde yapmanızı tavsiye ettiğimiz bacak açma ve kapatma hareketi de bu konuda sizlere yardımcı olacaktır. Yan yatarak bacağınızı 1 dakika boyunca açıp kapatıyorsunuz ve bu işlemi yaparken derin nefes alıp veriyorsunuz. Aynı hareketi her iki bacağınız için düzenli olarak yaptığınız takdirde sizler de kısa sürede aradaki farkı net bir şekilde göreceksiniz. Çömelme hareketi de yine basen eritme için tercih edilen egzersizlerden bir tanesidir ve yarı çömeli pozisyonda bir süre beklemeniz de yine sizlere fayda sağlayacaktır.

Uplifers.com