havalimanindan-arac-kiralarken-bunlara-dikkat

Araç kiralamak amacıyla herhalde birçoklarımız herhangi bir havaalanına vardıktan sonra otomobil kiralama firmalarının izini sürdük. Araba kiralarken önem vermemiz beklenen konular ise genellikle gözden kaçırabiliyoruz. Bu metnimizde ilgilisine İstanbul Atatürk Havalimanı, İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı, Ankara Esenboğa Havaalanı, İzmir Adnan Menderes Havaalanı vb. havaalanlarından araba kiralarken dikkat etmeniz beklenen önemli detaylardan söz ederek sıradaki kiralamanızda daha keyifli bir süreç sağlamayı hedefliyoruz.

  1. Kredi kartınızın ve ehliyetinizin sizinle olduğundan emin olun.

Ehliyetiniz ve kredi kartınız araç kiralayacağınız zaman kesinlikle sizinle bulunmalı. Bu kural tabii ki sadece havaalanlarında yapacağınız araç kiralama prosedürlerinde geçerli değil, kurumsal firmalardan gerçekleştireceğiniz tüm kiralama prosedürleri söz konusu olduğunda bu böyle. Bu metinde size bu kuralı hatırlatmamızın en büyük sebebi ise seyahat başlamadan önce gerçekleştirilen ön çalışmalarda ehliyetin ya da kredi kartının akıldan çıkabiliyor olması.

  1. Uçuş bilginizi otomobilinizi kiralayacağınız şirket ile paylaşın.

Havalimanından otomobil kiralayacağınız zaman, araba rezervasyonunu gerçekleştirmeniz sırasında uçuş bilgilerinizi şirket ile paylaşmanız, uçuşunuzda rötar vb. olası bir problem olması halinde şirket yetkililerinin bu olanlardan haberdar edilmesi sayesinde rezervasyonunu yaptığınız aracın öbür müşterilere verilmesinin önüne geçecektir.

  1. Araba kiralama firmalarının ofislerinin nerede yer aldığını not edin.

Havalimanları birbirlerinden oldukça değişik gibi görünseler bile temel olarak birbirlerine oldukça benzeyen düzenlemelere sahipler. İstanbul Atatürk Havaalanı, İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı, Ankara Esenboğa Havalimanı, İzmir Adnan Menderes Havalimanı vb. havalimanları birbirlerinden birçoğumuzun zannettiği gibi değişik değiller. Araba kiralama firmalarının ofisleri de bütün havaalanlarında birbirine yakın noktalarda yer alıyorlar. İster iç hat uçuşu, ister uluslararası hat uçuşu gerçekleştirin, araba kiralama şirketlerinin bürolarını göreceğiniz yer havalimanlarının ‘Geliş’ ya da ‘Yolcu Karşılama’ şeklinde anılan yerleri oluyor. Bu düzenleme uçaktan inip valizinizi aldığınızda arabayı kiraladığınız firmanın ofisini bulmaya çalışırken çok vakit kaybetmenizin de önüne geçiyor.

Bu yazıyı okuyarak havalimanında araç kiralarken dikkat etmeniz gereken noktaları tekrar anımsadınız. Artık Otoredi.com ’u ziyaret ederek dilediğiniz havaalanında size en uygun kiralık otomobili keşfedebilir, rezervasyon işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.