Bilgisayar

Photoshop dersleri sitesi photoshopta.net

Merhaba arkadaşlar bugün hepimizin işine yarayacak konulardan birinden bahsedelim.
Ülkemizde gün geçtikçe artan fotoğrafçılık,telvizyon,grafik tasarım vs. sanatsal aktiviteler artıyor. Bunların gelişmesi demek aslında ülkemizde teknolojinin ve sanatın gelişmesi anlamına gelir teknoloji gelişirken bize hem olumlu hem de olumsuz yanları dokunuyor. Bu yazıda photoshop programı anlatılacak.

photoshop-photoshopta.net

 

Bu gelişmede en önemli olumlu gelişmelerden biride sanattır. Hergün aslında sanat ile iç içeyiz sanat dediğimizde aklımıza sadece tablolar ve ressamlar gelmemeli artık evinde bilgisayar olan on kişiden 8 ‘ i kendini sanata adar.
Bazen sanatsal işlerimiz kişiselliğe bazen de paraya dönüşür. Önceden fırçalar,boyalar ,tuvaller ve manzaralar varken artık sadece programlar var. İnsanlar artık sanatın biraz da kişisellik katarlar bir insan oturup da artık manzara resmi çizmek yerine çekildiği fotoğrafı renklendirmeye ve değişik stillere sokmaya çalışıyor.

Bunları yaparken herkes kendi yeteneğini konuşturur kimisi yüzünü daha güzel bir şekilde göstermek isterken kimiside kendini sanki farklı bir mekan da oturuyormuş gibi değişik çalışmalar yapar.
Kimi insanlar dediğimiz gibi bu işi maddiyata döker paletler ve fırçalar yerine birçok Photoshop programını öğrenmeye başlar. Bunları öğrenerek kurumsal logolar, Afiş tasarımları,kartivizit tasarımları yaparak ekmeğini bu programlar ile kazanır.

Peki bu insanlar bunu para kazanacak bir hale nasıl getirirler ?
Aslında insanlar bu işe direk para kazanma hırsıyla girmezler nasıl ressamların tuvale yaşadığı aşk misali bu insanlarda bu işi severek başlarlar yüzlerce photoshop dersleri izleyerek bunları oturup hayal güçlerine dökerek yüzlerce insandan görüş alıp yüzlerce insana fikir sorarak ilerler.

Zamanla çevresindeki insanlar zaten yaptığı işi takdir etmeye başladığında başardığını anlarlar ve daha fazla azim göstererek bu işi paraya dökerler. Aslında iş paraya dökmekle bitmez bir insana grafiker damgası vurulduğunda aslında dünya ile iletişimi kesmesi gerektiğini bilmesi lazım bazen bir iş gelsin diye bekler iş gelmediği günler kendini daha fazla geliştirmeye çalışır iş geldiğinde de bazen bir bazen iki günü yapacaği çalışma üzerinde yoğunlaşır. İş aslında burdada bitmez illaki müşterinin düşündüğü ile grafikerin düşündüğü ayrılıkları olacaktır. bu ayrılıklarda bazen işi başdan yapmak bazen ise yaptığı ayarları geri alıp başka ayarlar yapması lazımdır.

Grafikerin dertleri bunla da bitmez illaki işini yaparken elinİ yanlış bi tuşa basar ve o tuşa basmanla ya projen yada programın tüm ayarlarını kaybeder. Projen yok olduğunda geri getirme şansın illaki olacaktır ama programında bir hata aldığında ya fabrika ayarlarına döndüreceksin ya da photoshop indireceksin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir