Değerli ve kıymetli okurlarımız öncelikle sizlere selamlarımızı iletiyoruz. Kıymetli okurlarımız bugün ki konumuz ve sizlere bilgi vermek istediğimiz yazımız saç ekimi ile ilgili olacak. Kıymetli okurlarımız kimimizin genetiksel yollar ile saçları belirli yaşlara geldiğimizde dökülmekte , kimimizde sağlık nedenleri sebebiyeti ile saçlarını kaybetmekte be durum sonucunda ise kellik problemi ile karşı karşıya kalabilmektedirler.Kıymetli okurlarımız eğer saçlarınız dökülüyorsa ve durum sizi çok rahatsız ediyorsa artık teknolojinin gelişmesi ile birlikte doktorlar sayesinde tekrardan saç ekimi ile saçlarınıza kavuşabilir ve kellik probleminden kurtulabilirsiniz.. Kıymetli okurlarımız saç ekimi saçlarımızın köklerinin alınması ve bu alınan saç köklerinin nakledilmesi olarak 2 şekilde ve 2 aşamada gerçekleşmektedir. Değerli okurlarımız öncelikle saç köklerinin alınmasını ve saç ekimi aşamalarını şu şekilde anlatmak mümkündür.

Saç Ekimi Çözüm

Birinci olarak ; FUE: saç köklerimizin ve diplerinin başın arka tarafında iki kulak arasındaki donör bölgeden tek tek alınması olarak tanımlanabilmektedir. Değerli ve kıymetli okurlarımız Donör bölgeden saç alınmadan önce acıyı hissetmemek için bölgeye lokal anestezinin uygulanması zorunlu olan bir gerçektir. Donör bölgeden toplanan saç kökleri ekim yapılacak bölgeye tek tek monte edilmektedir. Fue saç ekimleri tekniği ile günümüzde ilk adlandırıldığı zamana göre çok değişmiş ve gelişmiş bir yöntem olmuştur. Kıymetli okurlarımız Bugün itibari ile mikromotor ile yapılan p-FUE ilk tanımlanan tekniğin yerini almış ve uygulamaya konulmuştur. Artık çok nadiren FUE tekniği uygun bulunan vakalarımız da punch dediğimiz biyopsi iğneleri ile yapılmakta ve zorunlu olmadıkça uygulanan teknikler arasında yer almamaktadır. Kıymetli okurlarımız Bu teknikte ensede dikiş izi kalmamaktadır. Ortalama olarak ise 1 yıl sonunda ekilen saçlar yeni bölgede eski sağlığına ve saç kuvvetine ulaşmaktadır.

Saç Ekimi

ikinci olarak ; FUT: güvenli bir bölgeden enseden bir bant halinde saç şeridi çıkarılarak mikroskop altında köklere ayrıştırılması olayına verilen addır. 1930’lu yıllarda ilk kez kullanılmaya başlanan bir tekniktir. Değerli ve kıymetli okurlarımız bu teknikte Saçların alındığı bölgede 5–10 cm’lik genişlikte şerit şeklinde cerrahi bir iz kalıcı olarak durabilmektedir.

Değerli ve kıymetli okurlarımız FUE saç ekimi tekniğinde mikromotor kullanımı esnasında ve sonucunda bugün kök transseksiyonu oranları %1’lere kadar düşmüştür. Dünyada kullanımı giderek yaygınlaşmakla birlikte teknik beceriyi gerektiren bir türdür.

Saç Ekimi Çözüm Mü

Başarı oranının ve donör bölgeden alınmakta olan ve saç köklerin güçlü olması sebebiyle, ekim işleminden sonra saçlarınız dökülmez. Bu nedenle değerli okurlarımız ve saç problemi yaşayan okurlarımız saçlarınızı saç ekimi yöntemleri ile yeniden ektirebilir ve eski sağlığınıza yeniden kavuşabilirsiniz. Kıymetli okurlarımız sizlere sağlık problemleri yaşamamanızı diler güzel gelecekler yaşamanızı arzu ederiz.

Kadınlarda Saç Ekimi

Aynı erkeklerde olduğu gibi hiç bir fark olmaksızın kadınlara da saç ekimi yapılmaktadır. Ancak kadınlara yapılan saç ekimi erkeklere yapılan ekime göre daha az verimli olmaktadır. Tabi ki bu durum kişiden kişiye göre değişiklik gösteren bir durumdur. Bu yüzden uzman birisi ile görüşmeden karar vermemenizi öneririm. Daha fazla bilgi almak için kadın saç ekimi başlıklı yazıyı okumanızı öneririm.