313500-242610-ahsap-sandalye-156

Günümüzde neredeyse her evde baş köşede yer alan ahşap sandalye çok geniş bir çeşit yelpazesi bulunuyor. Mutfağınızdaki büfe tezgahta, salonunuzdaki yemek masasında, balkonunuzdaki kahve sehpasının yanı başında hep sandalyeler var. Fakat mühim olan bu sandalyelerin estetik görünümü.

313500-242610-7-526f7

Zamanla eskiyen ve yıpranan sandalyelerinizi yepyeni bir halde yeniden kullanmak istemez misiniz?

Balkonunuzda ya da bahçenizde kullandığınız hasır sandalyenin örgüleri kopuyor mu? Elyaf bir minderle bu çirkin görüntüyü kapatıp aynı zamanda rahat bir oturma alanı elde edebilirsiniz. ya da hasır iple bunu tamir edebilirsiniz. Tahta sandalyeleriniz artık gözünüze o kadar da güzel gelmiyor olabilir ya da renginde değişiklik yapmak isteyebilirsiniz.

313500-242610-ahsap-sandalye3

Bu durumda onları yağlı boya ile istediğiniz renge boyayabilir ya da eskitme metodu ile antika görünümü verebilirsiniz. Plastik sandalyeler ve Bar sandalyesi ise eğer açık renkli ise onların rengini değiştirmek için sprey boya ve vernikten yardım alabilirsiniz. Kumaş kaplı sandalyelerinizi atmadan önce kumaşını yeniletmek de iyi bir fikir olabilir. Böylece daha az masraf yaparak yeni bir sandalye takımına anında sahip olabilirsiniz.